Dolaďovačka NW

Druhá májová nedeľa sa niesla v znamení dolaďovania správnej techniky. A to hneď pod dohľadom našej národnej trénerky Lucky Okoličányovej. Myslím si, že také niečo tu chýbalo. Jedna vec je, robiť s pokročilými walkermi lekcie určené hlavne na toto doladenie, druhá vec je, keď sa k našej technike chôdze vyjadrí aj iný inštruktor, prípadne tá najkompetentnejšia osoba v našej asociácii. Hneď to každý vezme trochu vážnejšie a má možnosť sa nad tým aj zamyslieť. Pre niekoho môže byť prechádzanie sa po móle nepríjemné a niekto si to naopak aj užíva. Koniec-koncov ten vysledný efekt je, dostať spätnú väzbu. A tá môže veľmi pomôcť pri napredovaní a rýchlejšom zvládnutí správnej techniky.

Akcia sa konala na Železnej studničke za nádherného počasia. Zišlo sa nás 21 a som veľmi rád, že z toho bola asi tretina aktívnych inštruktorov, vrátane mňa. A samozrejme som si aj ja odniesol body, na ktorých musím ešte popracovať. K dokonalosti je dlhá cesta. Teda inak povedané, väčšina z nás sme sa dali na Nordic Walking z dôvodu zdravotných problémov, ktoré sme mali. Ak si teda chceme pomôcť a vyťažiť z tejto aktivity maximum, neostáva nám nič iné, len sa to do detailov naučiť. Áno, detaily môžu znamenať u niekoho malichernosť, ale možu to byť práve tie detaily, na ktorých tie zdravotné benefity stoja.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.