Modern Nordic Walking Update Course

Zrušením športových odborníkov ako takých zanikli alebo postupne zanikajú aj naše akreditácie inštruktora Nordic Walking. Ešteže máme našu asociáciu, ktorá funguje ako švajčiarske hodinky. Celé je to zásluhou prezidentky SNWA, pani Lucie Okoličányovej. Tá je pripravená asi na všetko. Vyskytne sa problém a ona ho už dávno rieši. Tak to bolo aj v tomto prípade. Keďže sme stratili štatút akreditovaného inštruktora NW na Slovensku, vedela, že je treba pozerať sa aj ďalej ale hlavne aj vyššie. Myslím tým „nad Slovensko“.

Ako Slovensko, sme sa stali členom svetovej akadémie NW a teda certifikát od WMNWA – World Modern Nordic Walking Academy je určite tou najlepšou voľbou a ponukou akú sme mohli dostať.

Na jednotku zorganizované preškolenie inštruktorov a rovno tou najdôležitejšou osobou na svete v tejto oblasti, pani Tiinou Arrankoski z Fínska, bol jednoducho krok hodný prezidenta asociácie.

Preškolenie prebehlo v Bratislave v polovici júna za nádherného slnečného počasia a zišli sa tu hádam všetci inštruktori zo Slovenska. Veľmi sme si to celé užívali. Rozšírili sme si poznatky o fungovaní nášho tela z pohľadu troch dimenzií. Bolo veľmi zaujímavé pozorovať, precítiť a sústrediť sa na každý jeden pohyb rúk, nôh, panvy a ako to všetko vplýva na stabilitu chrbtice. Opäť sme si overili, že správny aktívny postoj je to najdôležitejšie.

Teším sa, že sme dosiahli „iba“ Level 1. Týmto je jasne dané, že budeme vo vzdelávaní pokračovať aj naďalej.

Vďaka Lucia, vďaka Tiina!

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.