Walkovacka Wechsel am Semmering 5.7.2018

V zime sme tu boli zopár krát bežkovať. Trasy krásne upravené, smery označené a kilometrovníky postavené. Hej, boli sme tiež skúsiť bežkovanie v Skalke pri Kremnici. Žiaľ nenašli sme tam nič z toho čo v Rakúsku. Je mi z toho smutno. Ale o tomto sa nechcem rozpisovať.

Už vtedy v zime, sme uvažovali nad tým, že by sme si tu vo Wechseli skúsili v lete zawalkovať. Profily tunajších bežkárskych trás nie sú vôbec náročné, tak prečo to neskúsiť aj s paličkami.

Parkovanie perfektné, počasie pekné, vzduch vo výške asi 1300 m bol prijemne svieži.

Vyrazili sme zo strediska Steyersberger Schwaig južným smerom ku križovatke Dreiländereck. To bolo asi 4 km hore kopcom. Bol to tiež najvyšší bod trasy. Nastúpali sme len okolo výškových 230 m, čo je v podstate nič. Po krátkom občerstvení sme pokračovali už miernym klesaním zhruba 3,5 km až po Feistritzer Schwaig. Tu sa dá občerstviť, posedieť si a v krasnom prostredí si trochu oddýchnuť. Pekný panoramatický výhľad na protiľahlé kopce tohto pohoria.

Tu sa dá rozhodnúť či sa pobrať najkratšou cestou k autu, alebo sa prejsť ešte asi 3 km k chate Kampsteiner Schwaig.

Počasie stále v pohode, energie tiež ešte dosť, niet sa kam ponáhľať. Tak sme walkovali ďalej.

Na chate Kampsteiner Schwaig znova krátky oddych. Tu sme zbadali tie čierne mrákoty, ktoré sa na nás z protiľahlých kopcov valia. Tenké bundy do dažďa už akosi patria k základnej výbave do hôr. Takže zatiaľ všetko v pohode.

Pomaly sme sa pobrali naspäť. Čakalo nás ešte asi 7 km k autu. Všetko to bolo po rovine. Krásna walkovačka. Čierňava v tesnom závese za nami a rytmus nám udávali nekonečné hromy. Len akoby to počasie malo rešpekt pred našimi paličkami. Búrka sa neodvážila priblížiť. A tak to ostalo až kým sme prišli späť k autu. Na záver poriadny strečing a 2- hodinová cesta domov.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.