Nordic Walking pomôže v každom čase

Doba je žiaľ taká, aká je. Postihol nás celosvetový problém a môžeme len dúfať, že sa raz všetko vráti do starých koľají. Tak či tak, nejako bolo PRED covidom a nejako bude PO ňom. Bude to akýsi medzník v historii ľudstva. Všetko toto má vplyv aj na naše zdravie, či sa nám to páči alebo nie.

V značnej miere vieme svoje zdravie posilniť a tiež zlepšiť svoj imunitný systém. A niekedy by sme zasa chceli prísť aj na iné myšlienky, dostať sa do lepšej psychickej pohody. Do určitej miery sme stále obmedzovaní v stretávaní sa s priateľmi, v cestovaní, v navštevovaní kultúrnych, spoločenských a športových podujatí. Spoločenský život každého z nás sa určite zmenil a každý z nás sa s tým musí nejako vyrovnať. Niekomu sa to darí viac, niekomu menej.

Ako sa MNE darí prechádzať cez celé toto obdobie? Áno, prechádzať. A prechádzka je výborná aktivita. Samozrejme myslím na Nordic Walking.

Fínsko nám dalo túto senzačnú aktivitu v 50-tych rokoch minulého storočia. A odvtedy sa neustále zlepšuje a zdokonaľuje. Milióny ľudí po celom svete, všetkých vekových kategórií, bez rozdielu pohlavia a fyzickej kondície našlo benefity v tejto aktivite a užíva si ich vplyv na organizmus.

Netvrdím, že je to úplne jednoduché, teda nie na začiatku. Je to len o tom, naučiť sa základy a držať sa ich. Na začiatok to určite stačí. Už len to, že sa budete prechádzať, či už s dokonalou technikou alebo nie, už to je zlepšovanie vášho zdravotného stavu. Či sa budete chcieť neskôr venovať tejto aktivite vážnejšie, zistíte po pár dňoch alebo týždňoch.

Základmi Nordic Walkingu vás bezpečne a s úsmevom prevedú certifikovaní inštruktori po celom Slovensku. Za tri hoďky budete vedieť rozdiel obyčajnej chôdze, trekovej chôdze a Severskej chôdze s paličkami a všetko vám bude podrobne vysvetlené. Certifikovaných inštruktorov je asi 100 a je nimi pokryté celé územie Slovenska. Ak sa rozhodnete urobiť prvý krok, kliknite na tento link našej asociácie SNWA a nájdete tu kalendár kurzov vo vašom regióne a tiež zoznam všetkých inštruktorov.

Aby som sa ale vrátil k posilňovaniu imunitného systému. Veľmi dôležité je vydržať. Vydržať s prechádzkami. A ak sa dá, tak denne. A ak sa dá, tak v prírode. A ak sa dá, tak s niekým. A ak sa dá, tak za každého počasia. Telo si totižto všetko pamätá. Pamätá si, keď pôjdete do kopca, pamätá si, keď pôjdete v daždi a tiež si pamätá, že ste boli s niekým a bola sranda. Nabudúce sa už do toho kopca pôjde oveľa ľahšie, aj dážď už znesiete oveľa ľahšie. No a prečo chodiť sama, keď partia je viac fun.

Ale veľmi užitočné môže byť, ak pôjdete aj sama. Ja idem napríklad sám vtedy, ak si potrebujem vyčistiť hlavu, alebo ak si potrebujem niečo dôkladne premyslieť. Tu by ma prítomnosť druhej osoby a rozhovory mohli rušiť. Ja to nazývam pracovná prechádzka. Je to len občas, tak je to v pohode. Oveľa viac si ale užívam prechádzky v partii. Sám takéto spoločné prechádzky organizujem a vždy je to teda zábava. Dobije mi to energiu na daľšie týždne. 

Pouvažujte nad tým, prvý krok je veľmi jednoduchý, stačí zavolať.

Jozef

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.