Nezabúdajme na zdravotné benefity

sken-2Nezabúdajme na zdravotné benefity Nordic Walkingu. Mohli by sme neustále dookola hovoriť o zdravotných benefitoch Severskej chôdze. V dnešnom pretechnizovanom svete počúvame z každej strany o poruchách a bolestiach pohybového aparátu. Nordic Walking zaťažuje celé telo rovnomerne, odľahčujeme nohy od nadmernej záťaže, dochádza k lepšiemu prekrveniu svalov a konečne sa zapájajú aj vnútorné svaly.

Jeden z najväčších problémov súčastnej spoločnosti je nadváha a obezita. Toto môžeme chôdzou s paličkami veľmi efektívne ovplyvniť. A keďže chodiť môžeme kdekoľvek a kedykoľvek, bojovať s nadváhou možeme začať okamžite.

sken-3Srdce je ako hociktorý sval v tele. „Nepoužívanim“ (to asi nejde) alebo lepšie povedané netrénovaním, srdce chabne a slabne. Skôr či neskôr aj pri menšej námahe nám dá pocítiť, že sme ho netrénovali. Naopak dynamickou chôdzou s palicami ho vieme z tejto letargie prebudiť. Trénovaním rastie, zosilňuje a tým zvyšuje svoju životnosť.
Pohybom odbúravame každodenný stres, budeme sa cítiť sebavedome a spokojne. Vyplavované endorfíny budú vyvolávať pocit šťastia a dobrej nálady.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.