NW v Karpatoch

Naozaj nespočetné množstvo lesných chodníkov vhodných popri prechádzkach, bicyklovaní ale aj nordic walkovaní je v bratislavských Karpatoch. A nielen v lesoch v okolí Bratislavy. Ak začneme niekde na Železnej, kľudne môžeme pokračovať až na Záhorie. A čím ďalej, tým viac príbúda vhodných chodníkov a trás aj na Nordic Walking. I keď treba sem-tam zopár metrov prejsť strmším terénom, oveľa viac chodníkov má len mierne prevýšenie.

Je tiež pravda, že by tu mohlo byť po lesoch trochu viac „občerstvovačiek“. Už aby bol dokončený občerstvovací uzol „U Slivu“. „Zapadnutý kút“ je celkom pekná zastávka pri potulkách okolo Košarísk, „Chata pod lesom“ nad Borinkou tiež. Ale nie moc prívetivá „Lesanka“ na Kačíne je tak či tak 5 dní v týždni zatvorená. Na Kamzíku je viac bufetov, Radler v lete a čajík v zime tam padne vhod. Nemá to ale žiadnu atmosféru. Asi najsympatickejší je predsa len „Včelín“ na Bielom kríži. Na ten sa dá 7 dní v týždni spoľahnúť. Nehovoriac o široko-ďaleko známych polievkach, pagáčoch a koláčoch.

Nechcem tu robiť ani reklamu a ani antireklamu týmto chatám. Veľmi často tu walkujem, trávim v bratislavských lesoch hodiny a hodiny a je to len taký môj postreh. Niektoré chodníky sa dali trochu dokopy z peňazí EU, ale žiadna sláva to aj tak nieje.

Na záver odpoveď na vašu častú otázku, či sa dá v tých kopcoch robiť Nordic Walking?

Dá a naozaj si to môžete užiť plnými dúškami, tak ako si to aj my užívame na našom videu.

NW v Karpatoch

2 komentáre

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.