Walkovačka na Orlie hniezdo

V Nemecku, pri hraniciach s Rakúskom, v Berchtesgadenských alpách, 1834 metrov nad morom sa tesne pod vrcholom kopca Kehlstein nachádza niekdajšie reprezentačné sídlo najväčšieho diktátora všetkých čias, Das Kehlsteinhaus, známy tiež ako The Eagle’s Nest alebo Orlie hniezdo.

Práve tento cieľ sme si vybrali pre našu ďalšiu walkovačku. Nie kvôli jeho politickému a historickému pozadiu, ale hlavne kvôli nádhernej trase, ktorá tu na vrchol vedie. Ako východiskový bod sme si zvolili parkovisko v obci Obersalzberg, neďaleko mestečka Berchtesgaden, podľa ktorého nesie názov celý tento región.

Z parkoviska je to na vrchol úctyhodných 800 výškových metrov a viac ako 8 km. Znie to ale oveľa horšie ako to v skutočnosti je. Chodník je od dolného parkoviska až po vrchol takmer celý vyasfaltovaný. Povedal by som, že je naozaj vhodný aj pre Nordic Walking. Netvrdím, že je to prechádzka ružovou záhradou, určitú kondíciu však mať treba. Chodník je však vo veľmi dobrom stave, žiadne kamene, prekračovanie skál ani balvanov tu nehrozí. Počas výstupu sme boli doslova unesení nádhernými výhľadmi na okolité alpské štíty. A cieľ, ktorý sa nám zdal v diaľke ako nedosiahnuteľný, sa krok po kroku približoval. Bol to teda poriadny „stupák“, a tak sme naozaj prešli všetkými tepovými zónami a asi po troch hodinách sme to dali. Ten blažený pocit sa popisuje len veľmi ťažko.

Túto trasu môžem naozaj všetkým walkerom len odporúčať. Ako som už spomenul, ide sa celkom v pohode, len sa trochu viac rozbúši srdiečko a roztiahnu pľúca. Ale raz za čas si treba dopriať, nie?

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.